خرید مایع آب بندی استخر

مایع آب بندی استخر

اولین هدف از ساخت استخرها، فراهم آوردن امکان نگه‌داری آب است. پس حفظ آب و جلوگیری از نشت آن از استخر بسیار مهم است. یکی از راه های آب بندی استخرها، استفاده از مایع آب بندی استخر است. در صنعت ایزولاسیون، مایع آب بندی استخر، ماده ای همه کاره است که خاصیت آب بندی بسیار بالایی دارد. این ماده شیری رنگ است و پس از استفاده در ملات یا روی انواع سازه بی رنگ می شود و آب بندی ۱۰۰ درصدی ایجاد می کند. در ادامه این مقاله علاوه بر ذکر ویژگی های مایع آب بندی استخر، روش آب بندی استخر را نیز توضیح خواهیم داد؛ پس با ما همراه باشید.

مایع آب بندی استخر چیست؟

مایع آب بندی استخر ماده ای است که بر پایه رزین­ های آکریلیک و با استفاده از تکنولوژی نانو ساخته شده است. این ماده، پس از اجرا در عمق سازه نفوذ کرده و در مقابل آب و رطوبت، بافتی نفوذ ناپذیر ایجاد می ­کند و نه تنها به سازه اجازه تنفس می دهد، بلکه به آسانی فشارهای منفی و مثبت آب را تحمل می‌کند، مایع آب بندی استخر، خاصیت الاستیسیته دارد؛ به عبارت دیگر هم سخت و مقاوم است و هم از نرمی و انعطاف پذیری بالایی برخوردار است.

این عایق نانو قابلیت ترکیب با هر نوع ملاتی را دارد و می‌تواند در انواع سازه­ ها نفوذ کند. هم چنین با انواع رنگ‌­های آکریلیک و پایه آب نیز قابل ترکیب است. مایع آب بندی غیر قابل اشتعال و هم چنین سازگار با محیط زیست است و در برابر مواد شوینده و اشعه ماوراء بنفش و گاز دی اکسید کربن بسیار مقاوم است و به واسطه اینکه ضد جلبک، ضد خزه و باکتری است، به این موجودات اجازه رشد و تجمع در سطح را نمی­‌دهد. هم چنین قیمت مواد آب بندی استخر به گونه ای است که با توجه به مزایایی که دارد، مقرون به صرفه به نظر می رسد.

روش آب بندی استخر

روش آب بندی استخر

استفاده از ماده آب بندی استخر می‌­تواند با از بین بردن فشار هیدرواستاتیکی مثبت، از نفوذ آب به بستر ملاتی جلوگیری کند. علاوه بر این، این ماده پیش از انجام کاشی کاری استخر، روی بستر آن اعمال می‌شود و در مدت زمان کوتاهی خشک خواهد شد. به طور کلی آب ­بندی استخر هم در آب و هوای گرم و هم در آب و هوای سرد اهمیت ویژه­ای دارد، زیرا از ترک خوردگی ماده ضد رطوبت پیشگیری می‌کند.

مراحل آب بندی استخر

چنانچه آب ­بندی استخر با روش صحیحی اجرا شود، می‌توان مطمئن بود که مشتریان در هر شرایطی قادر هستند با خیالی آسوده از استخر خود استفاده کنند. اگر تصمیم دارید از مایع آب بندی استخر برای عایق آن استفاده کنید، مراحل زیر را انجام دهید:

 1. بستر کار را صاف و هموار کنید: اختلاف سطح موجود در دیواره ها یا کف را تا جای ممکن از بین ببرید و بستر کار را هموار و مسطح کنید، به گونه ای که هیچ گونه فرورفتگی یا برآمدگی روی دیواره ها یا کف باقی نماند.
 1. بستر کار را تمیز و عاری از مواد زائد کنید: به منظور ایجاد یک اتصال محکم در بین لایه ضدآب و کاشی ­ها، بستر استخر را کاملا ً تمیز و عاری از مواد زائد کنید. به عبارت دیگر، سطح زیر کار باید از هرگونه آلودگی از جمله پسماند زباله، چربی و گرد و غبار عاری باشد. برای پاکسازی بستر استخر می توانید از شستشوی پرفشار، ماسه ­پاشی، لایه ­برداری، سمباده­ کاری، ساچمه­ زنی و غیره استفاده کنید و پس از آماده ­سازی نهایی، به وسیله یک دستگاه مکش، گرد و غبار باقیمانده را جمع آوری کرده و با استفاده از یک اسفنج مرطوب، سطوح را تمیز کنید و بگذارید تا کاملاً خشک شود.
 1. اجرای ماده آب ­بندی: حتماً باید مایع آب بندی استخر را طبق دستورالعمل سازنده آن اعمال کنید. اغلب مواد آب ­بندی را می توانید  با استفاده از یک ماله، غلتک یا اسپری روی بتن اجرا کنید. این مواد در عرض ۲ تا ۳ ساعت خشک می­شود. پیش از اینکه کل سطح را با ماده عایق بپوشانید، ترک ­های روی بتن را پرکنید.

برای آب بندی استخر تمامی نقاط زیر را درزگیری کنید:

 • همه اتصالات کنترلی
 • درزها و گوشه­ ها
 • ستون­ ها و صندلی­ ها
 • اتصالات بستر
 • نقاطی که سطوح عمودی و افقی یکدیگر را قطع می­ کنند، نظیر جدول­ ها
 • هرجایی که مواد غیرهمسان وجود داشته باشد، مانند زهکش ­ها

 تمامی مراحل اجرای درزگیری باید مطابق دستورالعمل شرکت سازنده مواد آب بندی و با استفاده از توری ضدآب انجام شود. بعد از اتمام کار درزگیری، همه سطوح را با یک ماده ضدآب پوشش دهید، به این منظور می توانید از یک اسپری بدون هوا یا یک غلتک چرمی یا ماله V شکل استفاده کنید.

برای آب بندی استخر، در ابتدا با ماده عایق سطوح مورد نظر را بپوشانید، سپس به مدت یک ساعت منتظر بمانید تا ماده شفاف شود، شفاف شدن این ماده به معنی این است که خشک شده است. سپس لایه دوم را به صورت عمود بر لایه اول بزنید. در هر مرحله از کار  ضخامت ماده عایق استفاده شده، باید ۲۵ میلیمتر باشد.

 1. آزمون نشتی: بعد از این که ماده عایق خشک شد، پیش از نصب کاشی، مطمئن شوید که محل مورد نظر به درستی آب بندی شده است. به این منظور، با سرعت کم استخر را پر کنید. هم چنین برای مقایسه می توانید یک منبع آزمایشی را پر از آب کنید و در کنار استخر بگذارید و سطح آب هر دو را پس از پر شدن اندازه­گیری کنید و این اندازه گیری را چند روز بعد هم مجدداً  تکرار کنید.
  چنانچه هر دو منبع به مقدار یکسانی آب از دست داده ­بودند، می توان این موضوع را به دلیل تبخیر شدن یا وزش باد تلقی کرد، اما چنانچه استخر نسبت به منبع آزمایشی میزان قابل توجهی آب از دست بدهد، باید آن را مجدداً تخلیه و سیستم ضد آب آن را بازسازی کرد.

مایع آب بندی استخر نانو

مایع آب بندی استخر نانو

مواد آب بندی نانو را می توان با پودر سنگ و پودر سیمان به صورت مساوی مخلوط کرد و ملات خمیری درست شده از این اختلاط را جهت ترمیم بندکشی‌ها و یا به‌صورت لیسه‌ای جهت آب بند کردن سطوح استفاده کرد. هرچند شرکت نانو پارس پودر مخصوص به مواد آب بندی را به شما ارائه می‌کند. مواد آب بندی نانو، یک محلول، به صورت مایع است که به منظور آب بندی مخازن، آب بندی استخر، واترپروف کردن سیمان و همچنین سازگاری بسیار بالا با سیمان و قابل افزودن به ملات های بتنی است. این محصول با آب بندی کامل سطوح و ایجاد یک بستر کاملا عایق را فراهم می کند.

بخش‌‌های مختلف یک ساختمان، می‌تواند با محصولات مواد آب بندی نانو، ترمیم شود و کیفیت مصالح ساختمانی، با استفاده از ویژگی های این مواد، افزایش داد. نانو آب بندی ساختمان، زمانی که بر روی سطوح مربوطه اجرا می‌شود؛ مواد نانو به داخل سطوح مورد نظر، نفوذ کرده و درز هایی که امکان نفوذ آب، به آن‌جا وجود دارد را می‌بندد، همچنین نحوه عملکرد مواد آب‌بندی، باعث بالا رفتن مقاومت سطوح از نظر کیفیت نما و جنس مصالح، می‌شود.

رنگ استخری نانو پارس مخصوص عایق بندی استخر

رنگ استخری نانو SI-310  شرکت نانو پارس با داشتن خاصیت کشسان بالا و پوشش دهی بالا به عمق سطح نفوذ کرده و با مقاومت شیمیایی بالای که دارد مانع از نفوذ هرگونه رطوبت به سطح می‌شود. این محصول با انجام همزمان رنگ آمیزی و عایق کردن سطوح به ویژه مخازن نگهداری آب و استخرها  سطحی صاف و یک دست ایجاد می‌کند.

این رنگ به علت غیر سمی بودن و نداشتن هیچگونه افزودنی های سمی برای مخازن و نگهداری آب شیرین کاملا مناسب است و تاثیر منفی بر کیفیت آب این استخر ها ندارد.اگر سطح زیر کار شما فلزی باشد، هیچ مانعی برای نقاشی این رنگ وجود ندارد. برای اطلاعات بیشتر در این رابطه با ما تماس بگیرید.

سخن پایانی

مایع آب بندی استخر یک ماده همه کاره و دارای خاصیت آب بندی بالاست؛ این بر پایه رزین­ های آکریلیک و با استفاده از تکنولوژی نانو ساخته شده است و برای عایق کاری استخرها مورد استفاده قرار می گیرد. جهت آب بندی استخر خود اگر تصمیم به خرید مایع آب بندی دارید. حتما با شرکت نانو پارس تماس بگیرید تا همکاران ما با توجه به مشخصات و نوع استخر شما بهترین مواد مایع آب بندی استخر نانو را در اختیار شما قرار بدهند.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست