پرایمر رنگ و تاثیر آن در نقاشی

پرایمر ضد آب رنگ

برای رنگ آمیزی دیوار یا هر سطح دیگر فلزی یا چوبی می‌توان از پرایمر رنگ به عنوان لایه اولیه رنگ آمیزی نمای ساختمان استفاده کرد. این لایه آستر یک رنگ شفاف چسبنده است که به منظور پرایمر رنگ نانو برای چسبیدن بهتر رنگ روی سطوح تولید می‌شود. پرایمر رنگ قبل از رنگ کردن سطوح ساختمان به کاربرده می شود؛ بدون استفاده از پرایمر اگر دیوار یا نما رنگ آمیزی شود باید چندین لایه رنگ روی دیوار زد با این وجود باز هم رنگ به خوبی روی سطح نمی‌نشیند. در ادامه باما همراه باشید تا علاوه بر مزایا و ویژگی‌ها در رابطه با قیمت خرید پرایمر رنگ نانو هم بررسی مختصری داشته باشیم.

پرایمر رنگ چیست؟

پرایمر یک پوشش و لایه آستر است که جهت آماده سازی سطح زیر کار برای رنگ آمیزی سطوح مختلف نما در ساختمان استفاده می‌شود. این ماده، مایعی شفاف و سفید رنگ است و استفاده از آن به عنوان لایه اولیه قبل از رنگ کردن نما باعث صاف و یک دست شدن نما و از بین رفتن ناهمواری‌های روی سطوح می‌شود.

در این صورت نقاشی و رنگ آمیزی دیوار با کیفیت بهتری انجام می‌گیرد. هر چند استفاده از پرایمر، قبل از رنگ کردن زمان بر است ولی می تواند موجب افزایش چسبندگی رنگ به نما شده و طول عمر و ماندگاری رنگ روی سطح را افزایش دهد. متناسب با هر نوع جنس سطحی شامل گچی، سیمانی، آجر، بتن، چوب و سنگ، پرایمر رنگ مخصوصی وجود دارد.

انواع پرایمر رنگ

به طور کلی پرایمرها به دو دسته بر پایه آب و بر پایه روغن تولید می‌شوند که هر گروه دارای انواع پرایمر هستند.

1.پرایمر رنگ روغنی: این نوع از پرایمر رنگ مقاومت بالایی در برابر طوبت دارد و از این جهت برای استفاده در رنگ آمیزی درب‌ها، نرده‌‌ها و پنجره‌‌های فلزی مناسب است.

2.پرایمر اکریلیک: از پرکاربردترین انواع پرایمر رنگ، پرایمر اکریلیک است که نماها را در برابر آسیب دیدگی و خرابی محافظت می‌کند. تولید این پرایمر بر پایه رزین اکریلیک و سیلیکون مضاعف است و حلال آب محسوب می‌شود؛ بنابراین می تواند سطح زیر کار رنگ آمیزی را عایق کند و مکش مواد به زیر کار را کاهش دهد. همچنین پرایمر اکریلیک باعث افزایش چسبندگی رنگ، مواد مینرال، کنیتکس و رولوتکس به زیر سطح نما می‌شود.

3.رزین اکریلیک: از مناسب‌ترین پرایمر رنگی ساختمان، پرایمر رزین اکریلیک است که نماها را در برای اشعه ماورا بنفش خورشید  و قارچ های حاصل از شوره زدگی محافظت می‌کند.

4.پرایمر رنگ نانو: از جدیدترین و مفیدترین انواع پرایمر رنگ می‌توان از پرایمر رنگ نانو ضدآب نام برد که در برابر تغییرات جوی بسیار مقاوم است. کاربرد پرایمر رنگ از نوع نانو مثل نحوه نصب چسب کاغذ دیواری نانو است که اجرای راحتی دارد. اجرای درست رنگ نانو بسیار اهمیت دارد، زیرا این رنگ از دسته بندی رنگ هوشمند نانو است و باید به خوبی و دقیق اجرا شود و نقاشی پرایمر رنگ قبل رنگ نانو الزامی و اصولی است.


کاربرد پرایمر رنگ

کاربرد پرایمر رنگ

موارد مصرف پرایمر به دلیل ویژگی‌هایی که دارد بسیار زیاد است؛ از این ماده می‌توان برای آماده سازی سطح زیرین رنگ آمیزی نماها استفاده کرد. کاربرد پرایمر رنگ در زیر سازی سطوح برای اجرای رنگ های پایه آب مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین این ماده جهت عایق کاری روی سطوح مختلف بدون ایجاد چسبندگی سطحی و با نفوذ پذیری زیاد کاربرد دارد. به عنوان مثال از انواع پرایمر رنگ برای عایق کاری سطوح مختلف مثل پشت بام‌ها، دیوارهای سرویس بهداشتی و آشپزخانه و عایق کردن گچ برگ‌ها و سمنت بردها استفاده کرد.

مزایای انواع پرایمر رنگ

پرایمر رنگ، بیش‌ترین مزایایی که دارد، استفاده آن در کنار رنگ نانو است. درواقع پرایمر رنگ نما، در کنار  بهترین رنگ آبگریز ساختمان، ترکیب فوق‌العاده خوبی است، زیرا باعث آماده سازی سطح زیر کار رنگ، همچنین افزایش چسبندگی رنگ به سطح و درنتیجه باعث کاهش مصرف رنگ و پوشش دهی بالای آن می‌شود. پرایمر رنگ برای انسان ها و محیط زیست کاملا بی خطر است و مزایای زیادی را به همراه دارد:

  • اجرای راحت پزایمر رنگ، با استفاده از قلم مو یا پمپ ایرلس
  • جلوگیری از پوسته پوسته شدن در طولانی مدت
  • ایجاد سطحی صاف و همواره
  • افزیش استحکام و طول عمر عایق کاری و رنگ آمیزی
  • ممانعت از نفوذ رطوبت به دیوار های گچ برگ و سمنت بردها
  • جلوگیری از رشد قارچ ها و کپک ها
  • پر کردن تمام منافذ سطح زیر کار
  • بی بو و ضد حساسیت
  • مقاومت در برابر عوامل محیطی

پرایمرضد آب رنگ مخصوص آستری زیرکار

پرایمرضد آب رنگ مخصوص آستری زیرکار

پرایمر ضد آب رنگ، مخصوص زیرکار  نانو پارس با فناوری نانو همراه بوده و مزایایی مثل مقرون به صرفه بودن در هزینه، کاهش مصرف رنگ نما، چسبندگی بیشتر رنگ روی سطوح و… را به همراه دارد.  کارکرد این پوشش به شکلی است که می تواند با تشکیل لایه ای به شکل چسب دو طرفه  عمل می‌کند. پیشنهاد می‌شود از این پرایمر (آستری) زیرکار برای نقاشی دیوارها و سقف های داخلی و همچنین سقف‌های دارای نقاشی قدیمی استفاده شود.

پرایمر رنگ ضدآب نانو پارس، همراه با ضمانت نامه و دریافت نمونه کار برای مشتریان جدید، امکان پذیر است. توضیحات تکمیلی از سمت کارشناسان فروش شرکت نانو پاس برای مشتریان عزیز به صورت رایگان است، همچنین جهت استعلام قیمت روز پرایمر رنگ با ما تماس بگیرید.

بهترین نوع پرایمر؛ جهت رنگ آمیزی نمای ساختمان، پرایمر رنگ ضد آب نانو است. اشخاصی که ادعا ارائه محصولات نانو را دارند، باید تاییدیه نانو را داشته، همچنین همراه با ضمانت کیفیت کالا و نمونه کار اجرایی؛ از 7 یا 8 سال پیش، به مشتری ارائه کند. نانو یک واحد اندازه گیری است که در رنگ نما و پرایمر رنگ هم،  راه پیدا کرده است. قیمت خرید پرایمر رنگ در بازار نسبت به سایر پرایمر های دیگر مقرون به صرفه تر است. پرایمر ضد آب رنگ نانو یک محصول فوق العاده با تکنولوژی نانو، برای درست کردن زیر ساخت طوح کار و چسبندگی بیشتره رنگ نانو برای ساختمان شما است.

 

جمع بندی

پرایمر رنگ نانو به عنوان یک پوشش مهم قبل از رنگ آمیزی نما مورد استفاده قرار می گیرد تا سطح زیر کار را صاف و یکدست کند. در این صورت رنگ آمیزی با کیفیت بهتر انجام می شود و طول ماندگاری رنگ بر روی نما افزایش می یابد. درواقع نقاشی ساختمان با رنگ نانو بدون خرید پرایمر ضد آب نانو، امکان پذیر نیست، جهت استعلام قیمت پرایمر رنگ نانو با نانو پارس تماس بگیرید.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست