خرید رنگ مخصوص بتن

خرید رنگ مخصوص نانو برای سطوح بتنی
عایق ضد آب نانو, نانو و رنگ, نانو و ساختمان

زمانی که اقدام به ساخت یک سازه بتنی می‌کنیم، مهم است که در بخش رنگ آمیزی از محصولاتی استفاده کنیم که علاوه بر زیبایی شناسی، بخش عملکردی را نیز ارائه دهد و به نوعی به محافظت از بدنه سازه بپردازد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، رنگ‌هایی وارد بازار شدن که به عنوان رنگ بتن معرفی شده و خاصیتی پوشش عایق بندی دارند. در این مطلب همراه ما باشید تا با این دسته از محصولات و ویژگی‌های آن‌ها بیشتر آشنا شویم.

معرفی رنگ مخصوص برای پوشش محافظتی بتن

رنگ بتن پوشش عایق بندی به عنوان یک محصول پرفروش شناخته می‌شود که تک جزیی است و با بنیان رزین‌های امولسیون آکریلیک متیل متا آکریلات تشکیل شده است. این رنگ برای استفاده داخلی و خارجی سازه خریداری می‌شود و تاثیر بسیار خوب و مثبتی را نیز روی محل استفاده شده می‌گذارد. به صورت کلی، زمانی که شما از این رنگ استفاده می‌کنید، در واقع به پایداری سطوح و حفاظت آن‌ها به هنگام شرایط جوی شدید مانند برف بسیار یا بارش‌های زیاد، کمک می‌کنید.

شایان ذکر است که در تمامی مناطق جغرافیایی اعم از کوهستان‌ها، مناطق فوق مرطوب یا خشک می‌توان به راحتی از رنگ مخصوص بتن استفاده کرد. شکل ظاهری این رنگ مایع بوده و همین موضوع باعث می‌شود تا استفاده از آن بتواند سطح وسیعی را به راحتی پوشش دهد. این موضوع باعث می‌شود تا فرد به هنگام خرید محصول در بودجه خود صرفه جویی داشته باشد.

رنگ مخصوص بتن

ویژگی های اصلی رنگ بتن

رنگ پوشش عایق بندی نانو ویژگی‌های بسیار مورد توجهی را برای تمامی افراد به همراه دارد. اولین نکته این است که این محصول از مواد اولیه‌ای به نام رزین‌های آکریلیک ساخته شده است که به هنگام استفاده مانع تنفس سطوح نمی‌شود. از سویی دیگر، با استفاده از رنگ بتن عایق بندی دیگر نیازی نیست زیرا؛ این رنگ علاوه بر عایق بندی سازه به زیباسازی ساختمان نیز می‌پردازد.

پس در این زمینه نیز با خرید این محصول، صرفه جویی در بودجه اتفاق می‌افتد. از این رنگ بیشتر در ساختمان‌هایی استفاده می‌شود که ساعات روز نور خوشید مستقیم به آن‌ها می‌تابد یا باران و جریانات هوایی می‌توانند تاثیر مستقیمی روی بدنه ساختمان بگذارند. در آخر نیز، استفاده از این رنگ‌ها جهت پوشش دهی نمای داخلی و خارجی ساختمان بسیار مقرون به صرفه است و برای افرادی که می‌خواهند از روش‌های اقتصادی برای عایق بندی کردن سازه خود استفاده کنند، می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد و از سویی دیگر، دوام این دسته از رنگ‌ها نسبت به دیگر رنگ‌های عایقی بسیار بیشتر است.

مزایا و اثرات استفاده از رنگ مخصوص بتن

به هنگام استفاده از رنگ مناسب بتن ضد آب، در واقع موارد زیر را برای خود به همراه دارید که به عنوان مزایا و اثرات مثبت این رنگ روی سازه معرفی می‌شوند:
مقاومت بالا: این رنگ مقاومت بالایی در برابر انواع اسیدها، قلیاها و نمک‌های معدنی دارد و همین موضوع می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی روی نمای ساختمان شما داشته باشد.

آنتی باکتریال: رنگ بتن ضد آب خاصیت آنتی باکتریال، ضد خزه و جلبک دارد. به هنگام استفاده از این رنگ، نیازی به شتشو و ضدعفونی کردن چندین باره نما نیست.

انعطاف پذیری بالا: رنگ بتن عایق نانو به دلیل انعطاف پذیری و خاصیت الاستیسیته بالا، در برابر تنش‌های ساختمان مقاومت بسیاری دارد. بدون نیاز به مواد سخت کننده زمانی که از این رنگ برای پوشش دهی نمای ساختمان خود استفاده می‌کنید، در انتهای کار نیازی به هیچ ماده سخت کننده‌ای ندارید که می‌تواند تاثیر مستقیم روی صرفه جویی در بودجه شما بگذارد.

جلوگیری از گاز CO2: این رنگ به جلوگیری از ورود گاز CO2 به داخل سازه می‌پردازد که باعث بالا رفتن عمر مصالح و سنگ‌های تزئینی نمای سازه می‌شود.

مقام در برابر اشعه UV: این رنگ به مقاومت در برابر اشعه UV خورشید می‌پردازد که در گذر زمان باعث رنگ پریدگی و کهنه شدن سنگ‌ها نمی‌شود. نیاز نداشتن به مهارت برای این که بخواهید سطحی از رنگ‌های مخصوص بتن بپوشانید، نیازی به مهارت خاصی ندارید که گزینه بسیار مثتبی در این بین است. البته ناگفته نماند که مزایای استفاده از این رنگ بسیار بالاست و ما در این بخش تنها برخی از مهم‌ترین این مزایای را به شما معرفی کردیم.

روش اجرای رنگ نانو روی سطوح بتن

روش اجرای رنگ عایق نانو بسیار ساده است. نکته مهم اما در این بین این است که شما باید آن را روی سطحی اجرا کنید که هیچ گونه رطوبت و خیسی وجود نداشته باشد. پس از آن، قبل از شروع کار می‌بایست سطح را کامل از چربی، شوره و رنگ‌های قدیمی پاک کنید. می‌توانید قبل از شروع کار نیز از یک لایه پرایمر آکریلیک استفاده کنید تا زمینه نمای سازه بهتر برای شما، آماده رنگ آمیزی شود.

برای شروع کار، ابتدا رنگ را به میزان 15 درصد وزنی آن با آب مخلوط کنید و در این بخش نیز از همزن‌های مکانیکی استفاده کنید تا رنگ با آب کاملا حل شود. سپس اولین لایه را زده و 2 ساعت بعد دومین را بزنید. در صورت نیاز به فاصله دو ساعت دیگر، سومین لایه را نیز روی سطح پوشش دهید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

سخن پایانی

رنگ بتن یکی از محصولاتی است که امروزه فروش بسیاری را به خود اختصاص داده و مهندسین به هنگام پیاده‌سازی نمای سازه خود از آن‌ها استفاده می‌کنند. شما می‌توانید با خرید این محصول از مراکز معتبر، یک سازه را به شکل صفر تا صد به همراه این دسته از رنگ‌ها عایق بندی کنید. جهت اطلاعات بیش‌تر از خرید این محصول به صفحه رنگ SI-300 مراجعه کنید.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست