بهترین پوشش عایق بندی پشت بام

بهترین پوشش عایق بندی پشت بام

پوشش عایق بندی پشت بام یک فرآورده ضد آب است که برای سطوحی که در معرض آب باران و رطوبت قرار دارند، استفاده می شود. نم و رطوبت نه تنها می‌تواند به مواد و مصالح ساختمانی آسیب وارد کنند، بلکه می تواند آسایش و سلامتی افرادی را که در ساختمان های آسیب پذیر زندگی می‌کنند، هم تحت تأثیر قرار دهند. رطوبت می‌تواند عناصر و املاح مصالح ساختمانی را در خود حل کند و باعث ایجاد شوره و سفیدک در سطوح خارجی دیوارها شود و شرایط مساعدی را برای فعالیت قارچ‌ها و باکتری‌ها فراهم آورد و در نتیجه باعث شود که بوی ناخوشایندی در ساختمان پراکنده شود؛ بنابراین استفاده از پوشش نانو پشت بام برای پیشگیری از ورود آب، نم و رطوبت به داخل سازه ضروری است؛ به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در این مقاله در خصوص پوشش عایق بندی پشت بام مطالب بیشتری را بیان کنیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید.

پوشش عایق بندی پشت بام

پوشش عایق بندی پشت بام یک سیستم عایق بندی جدید است که به منظور عایق بندی سطوح پشت بام، آب بندی پشت بام موزاییکی، سرامیکی و سنگی و همین طور آب بندی ایزوگام  استفاده می شود. این پوشش نانو که برای عایق بندی پشت بام به کار می‌رود، جایگزین مناسبی برای ایزوگام است و برای بازدهی بالاتر، معمولاً از چندین لایه آن بر روی پشت بام استفاده می‌شود.

این نوع عایق حتماً باید به صورت تخصصی و متناسب با نوع مصالح استفاده شده در سطحی که عایق روی آن نصب می‌شود، انتخاب شود تا حداکثر کارایی و طول عمر را داشته باشد.  پوشش عایق پشت بام در سه نوع بیرنگ، سفید و دو جزئی عرضه می‌شود که هر کدام  از این محصولات به منظور عایق بندی یکی از انواع سطوح رایج پشت بام مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بهترین پوشش برای ضد آب سازی پشت بام

بهترین پوشش برای ضد آب سازی پشت بام

بهترین پوشش برای آب بندی پشت بام متریالی است که دارای ماندگاری و دوام بالا، نفوذ ناپذیری زیاد، مقاومت در برابر تغییرات شدید دمایی و سهولت در اتصال و نصب باشد. امروزه، با پیشرفت تکنولوژی محصولات متنوعی به بازار آمده است که هر کدام از آن ها دارای توانایی ها و قابلیت های منحصر به فردی هستند.

استفاده از انواع پوشش عایق بندی پشت بام از مهم ترین راهکارهای استفاده شده در صنعت ساختمان سازی است  که به منظور محافظت از سازه و پیشگیری از نفوذ آب و رطوبت به مواد و مصالح ساختمانی و در نتیجه تخریب آن استفاده می‌شود. این که از چه نوعی از پوشش عایق پشت بام استفاده کنیم، به عوامل متعددی بستگی دارد که یکی از آن‌ها توجه به شرایط محیطی و آب و هوایی است. در ادامه مقاله به معرفی بهترین عایق پشت بام خواهیم پرداخت.

شاید وقتی به پوشش عایق بندی پشت بام اشاره می‌کنیم، اولین چیزی را که به یاد بیاورید، استفاده از قیر و گونی و ایزوگام باشد؛ هر چند که این راهکار از زمان های گذشته مورد استفاده قرار می‌گرفته است و هنوز هم در برخی از مناطق، بهترین پوشش برای ضد آب سازی پشت بام محسوب می شود؛ ولی با پیشرفت تکنولوژی مواد دیگری جایگزین آن شده است از جمله:

  • آب گریز کردن پشت بام با استفاده از محصولات پلیمری: استفاده از محصولات عایق تولید شده بر پایه پلیمرها یکی از راه های مناسب برای آب بندی پشت بام ها است. محصولات عایقی تولید شده بر پایه پلیمر به دو دسته تک جزئی و دو جزئی تقسیم می شوند. در ساختار عایق های یک جزئی از موادی مانند رزین آکرلیک و استایرن آکرلیک استفاده می شود که آن را در دسته بهترین پوشش عایق بندی پشت بام قرار می دهد. از جمله ویژگی های این محصولات پلیمری می توان به مقاومت بسیار بالای آن، دوام و ماندگاری، سازگار بودن با طبیعت و … اشاره کرد.
  • اما در ساختار محصولات دو جزئی بخشی از آن با عناصری مانند رزین استایرن آکریلیک و بخشی دیگر از آن از مواد پودری بر اساس عناصر نانو و سیمان هیدرولیک ساخته شده است که البته رضایت مصرف کنندگان از محصولات دو جزئی بیشتر است. محصولات آب بندی پلیمری راهکاری مناسب برای پر کردن شکاف ها و روزنه های موجود در سطح و درزگیری و…  محسوب می شود.

از دیگر انواع پوشش عایق بندی پشت بام بام می توان به عایق های پشم شیشه، پشم سنگ، قیرگونی، ایزوگام و … اشاره کرد.

عایق رطوبتی نانو، بهترین عایق پشت بام : این دسته از عایق های رطوبتی را که در تولید آن ها از فناوری نانو استفاده شده است،  بهترین پوشش عایق پشت بام محسوب می‌شوند. این محصول هر گاه که بر روی سطوح مورد نظر پاشیده شود به طور کامل جذب عناصر آن می شود و به واسطه قدرت پیوند و اتصال بالایی که دارد به عنوان جزئی از ساختار سطح به عمق آن نفوذ می‌کند.

خوشبختانه پوشش عایق بندی پشت بام نانو قابلیت استفاده روی انواع و اقسام مصالح ساختمانی را دارد و به منظور استفاده از آن به کنده کاری و تخریب سطوح زیرین نیازی نیست. پوشش های ضد آب ساخته شده بر پایه نانو علاوه بر این که ماندگاری و دوام طولانی مدتی دارند، به زیبایی سطح هم کمک می‌کنند و در صورتی که نیاز به ترمیم و بازسازی پیدا کنند، به راحتی می توان این کار را انجام داد.

رنگ عایق رطوبتی

بهترین پوشش عایق پشت بام از نظر نانو پارس

بهترین پوشش عایق پشت بام از نظر ما، رنگ عایق رطوبتی نانو SI-300 محصول شرکت نانو پارس گرجی یک رنگ با قابلیت نانو است که علاوه بر رنگ آمیزی سطوح، خاصیت نانو به آن‌ها می‌دهد و سطوح را کاملا ضدآب و خود تمیز شونده می‌کند. این قابلیت باعث می‌شود که سطح رنگ به مرور زمان کثیف نشود و هم چنین مقاومت آن را بسیار بالا می‌برد. درواقع با پیشرفت تکنولوژی نانو در صنعت ساختمان، به مرور زمان این رنگ جایگزین بسیار خوبی برای ایزوگام، مخصوصا در پشت‌بام ساختمان‌ها است. با استفاده از این رنگ هم قسمت‌های مختلف یک ساختمان را عایق می‌کنید و هم نمایی زیبا به اون قسمت می‌بخشید.

 سخن پایانی

از زمان های گذشته تاکنون از انواع پوشش عایق پشت بام به منظور عایق بندی پشت بام خانه ها استفاده می‌شد تا به این وسیله از نفوذ نم و رطوبت ناشی از آب برف و باران پیشگیری شود. یکی از قدیمی‌ترین انواع پوشش عایق بام، قیر و گونی است؛ بعدها استفاده از ایزوگام هم رایج شد ولی با پیشرفت فناوری، سازندگان مواد آب بندی تلاش کردند تا انواع دیگر پوشش آب بندی که در کنار خاصیت عایق بودن، مزایای دیگری هم داشته باشد، تولید کنند. در حال حاضر، عایق رطوبتی نانو را می توان بهترین پوشش ضدآب برای پشت بام محسوب کرد که علاوه بر ظاهر زیبایی که به سطوح می‌دهد، دوام و عمر طولانی دارد و ترمیم و بازسازی آن به راحتی انجام می‌شود.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست