نحوه رنگ کردن سیمان و مزایای رنگ مخصوص سیمان

نحوه رنگ کردن سیمان و مزایای رنگ مخصوص سیمان
نانو و رنگ, عایق ضد آب نانو, نانو و ساختمان

نحوه رنگ کردن سیمان اصول خاصی دارد و برای استفاده از مزایای رنگ مخصوص سیمان باید با این اصول آشنا باشید. رنگ آمیزی دیوار سیمانی با سایر دیوار های دیگر متفاوت است؛ و آشنایی با اصول نقاشی روی سیمان و شناخت رنگ مخصوص سیمان می تواند کمک کند تا به بهترین شکل دیوار سیمانی را رنگ آمیزی کنید و رنگ مقاومی دربرابر عوامل فرساینده داشته باشید. برای این کار ابتدا باید مراحل آماده سازی انجام شود تا بتوانید دیوار سیمانی را رنگ آمیزی کنید. اگر دیوار و دارای آلودگی باشد نمی توان آن را رنگ آمیزی کرد؛ بنابراین باید دیوار سیمانی از هرگونه آلودگی پاک شود تا رنگ آمیزی بهتر و دقیق تر انجام شود. استفاده از بتونه برای پوشاندن ترک ها و درز های موجود در دیوار مورد نیاز است و پس از آن باید از پرایمر مخصوص برای رنگ آمیزی دیوار سیمانی استفاده شود. پس از پرایمر نیز نوبت به استفاده از رنگ مخصوص سیمان می‌شود. برای حفظ رنگ نمای سیمان رنگی می‌توان از موادی مانند نانو سیمان استفاده کرد تا دوام رنگ افزایش پیدا کند.

رنگ کردن سیمان

همانطور که گفتیم برای رنگ کردن دیوار سیمانی باید مراحل آن را به دقت انجام دهید و پس از خشک شدن پرایمر باید به تعداد دفعاتی که مورد نیاز است از رنگ مخصوص سیمان استفاده شود تا یک رنگ با کیفیت داشته باشید؛ اما رنگ آمیزی دیوار سیمانی با استفاده از رنگ هایی که دارای سیلیکون هستند بسیار مناسب تر است. معمولا رنگ های پلاستیکی برای دیوارهای سیمانی استفاده نمی شوند، چرا که قابل شستشو نیستند و به سرعت کثیف و آلوده می شوند؛ بنابراین برای نقاشی دیوارها و نماهای سیمانی از رنگ های پلاستیکی چندان استفاده نمی شود.

دشواری رنگ کردن دیواره های سیمانی

رنگ کردن دیوار سیمانی

رنگ آمیزی دیوار سیمانی نیاز به دقت و توجه خاصی دارد. همانطور که می دانید سیمان یا به رنگ خاکستری است و یا به رنگ سفید، اما باید سطح سیمان از هرگونه گچ یا آلودگی تمیز شود. ترک های آن باید پوشانده شود و از پرایمر های مخصوص با غلتک های پرزدار روی سطح استفاده شود تا مراحل آماده سازی سیمان برای رنگ کامل شود. اگر برای رنگ آمیزی دیوار سیمانی که از قبل رنگ شده اقدام می کنید، کار شما بسیار راحت تر است و رنگی کمتری مورد نیاز است. چرا که مراحل آماده سازی از قبل انجام شده است.

رنگ مخصوص سیمان

رنگ مخصوص سیمان بهتر است قابل شستشو باشد. استفاده از رنگ های پلاستیکی غیر قابل شستشو هستند توصیه نمی‌شوند. رنگ های روغنی نیز مناسب رنگ کردن دیوارهای سیمانی نیستند. چرا که چهره ی زشتی به دیوار سیمانی می دهد؛ اما رنگ های اکریلیک بسیار مناسب دیوارهای سیمانی هستند. این رنگ ها در برابر نور آفتاب و رطوبت و سایر عوامل جوی مقاومت دارند. رنگ های دارای سیلیکون نیز دارای دوام و عمر بالایی هستند و در نقاشی دیوارهای سیمانی کاربرد بالایی دارند.

پششنهاد ما استفاده از یک رنگ کاملا آبگریز و با کیفیت که کشیانی فوق العاده راحتی داشته باشد و درصد چسبندگی رنگ بر روی سیمان، بالا باشد. رنگ نانو SI-300 نانو پارس بهترین رنگی است که شما می‌توانید، جهت نقاشی بر روی دیواره های سیمانی خود استفاده کنیدو جهت اطلاعات دقیق تر از رنگ مخصوص سیمان با شرکت نانو پارس گرجی تماس بگیرید.

نقاشی روی سیمان

نقاشی روی سیمان

برای نقاشی روی سیمان طرح ها و ایده های متنوع وجود دارد. می توان از شکل های منظم و یا نامنظم برای رنگ آمیزی دیوارهای سیمانی استفاده کرد. در حال حاضر طرح های جالبی روی دیوارهای سیمانی اجرا می شود که از طرح منظره و طبیعت گرفته تا نقاشی دیوارهای سنگی قابل رویت هستند. حتی امکان نقاشی های جالب نیز روی دیوارهای سنگی وجود دارد؛ اما برای حفظ زیبایی ظاهری نقاشی روی سیمان استفاده از موادی که در برابر رطوبت، حرارت و ضربه از این رنگ ها محافظت می کند لازم است. به همین خاطر استفاده از نانو سیمان می تواند راه حل مفیدی باشد.

بتن ضد آب

پوشش نانو محافظ نمای سیمانی و رنگ روی آن

یکی از نکاتی که برای رنگ آمیزی و نقاشی روی سیمان باید به آن توجه شود، استفاده از نانو سیمان جهت حفظ رنگ نمای سیمان رنگی است. نمای ساختمان در معرض انواع آلودگی، گرد و غبار، دود رطوبت، سرما وگرما قرار دارد؛ اما اگر بخواهیم این دیوارهای سیمانی و نماهای سیمانی از آلودگی محافظت شوند می توان از نانو سیمان بر روی این نماها استفاده کرد. نانو سیمان خاصیت آب گریزی به رنگ می دهد و از نفوذ رطوبت و آب به داخل رنگ جلوگیری می کند. نانو سیمان دارای یک حالت انعطاف پذیر و کشسان است و همین باعث می‌شود تا رنگ ها بر اثر سرما، گرما و یا ضربه ترک نخورند و پوسته پوسته نشوند. همین عوامل باعث افزایش طول عمر رنگ نمای ساختمان شده و به زیبایی ظاهری آن نیز اضافه می‌کند.

استفاده از نانو سیمان برای حفظ رنگ نمای سیمان رنگی مزایای دیگری نیز دارد. شما هزینه های اضافه برای نگهداری و تعمیر نما پرداخت نمی کنید. چرا که این مواد نانو باعث افزایش طول عمر رنگ نما شده و با محیط زیست سازگاری بالایی دارند. مجموعه نانو پارس با تولید رنگ نانو سیمان برای سطوح سیمانی به مشتریان عزیز خدمات مقرون به صرفه ای را ارائه می‌کند. با خرید این رنگ نیازی به رنگ آمیزی مجدد نما نمی باشد و نظافت آن بسیار ساده است.

جهت استعلام قیمت نانو سیمان و یا خرید این محصول می توانید به وب سایت نانو پارس مراجعه کنید. چنانچه هرگونه تجربه‌ای در رابطه با استفاده از نانو سیمان و رنگ آمیزی دیوار سیمانی با استفاده از رنگ نانو سیمان داشته‌اید، می توانید نظرات ارزشمند خودتان را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست