نماشویی ساختمان؛ شستشو نما با مواد نانو

شستشوی نما با مواد نانو باعث افزایش عمر پاکیزگی نما تا چند برابر حالت عادی می‌شود

آشنایی با نماشویی با نانو، یکی از روش های جدید برای شستشوی نمای ساختمان است که دارای قدرت پاک کنندگی بالایی در زدودن دوده‌ها و چربی‌ها دارد و بعد از شستشو تا مدت ها پاکیزگی نما را حفظ می‌کند. کاربرد مواد نانو در نماشویی از اهمیت بالایی برخوردار است و باید توسط فرد متخصصی شستشوی نما با مواد نانو انجام شود. در این مقاله در مورد نحوه شستشو و نما شویی ساختمان با مواد نانو صحبت می کنیم.

شستشوی نما با مواد نانو

مواد نانو از دسته مواد شوینده مدرن هستند که به دلیل حلالیت قوی تر و قدرت پاک کنندگی بالا به نما آسیب نمی‌زنند و بلکه مقاوم نما را در نفوذ رطوبت و آب نیز افزایش می‌دهند. نمای روکار ساختمان توسط، مواد نانو بعد از شستشوی نمای ساختمان پوشیده می‌شود. نماشویی با نانو روی نماهای شیشه ای و کامپوزیت دوام پاکیزگی نما را تا پنج برابر نسبت به حالت بدون پوشش نانو افزایش می‌دهد. همچنین در نماهایی با جنس آجر و سیمان شستشوی نما با مواد نانو باعث افزایش عمر پاکیزگی نما تا چند برابر حالت عادی می‌شود.

کاربرد مواد نانو در نماشویی برای از بین بردن جرم و لکه های مختلف از روش های جدید شستشوی نمای ساختمان است. داشتن مهارت و تخصص در این زمینه برای جلوگیری از هدر رفت زمان و هزینه اهمیت دارد. این مواد با قدرت و توان بالا می‌توانند لکه های چربی و چرک را در خود حل کنند بدون اینکه آسیبی به نماها وارد شود.

 کاربرد مواد نانو در نماشویی

نماشویی با نانو کاربردهای بسیاری دارد که می‌توان، به استفاده از پوشش نانو در ملات سیمان، برای عایق بندی استخر، پارکینگ، پشت بام و هر جایی که در معرض عوامل محیطی قرار دارد. همچنین کاربرد مواد نانو در نماشویی به صورت خالص بر روی نمای ساختمان نیز بسیار اهمیت دارد. می‌توان از این پوشش به عنوان رزین روی نما استفاده کرد تا تمام کار روی نما یک رنگ شود. قرار دادن یک لایه نانو روی سطح نما بعد از شستشوی نمای ساختمان باعث نو و تمیز ماندن نمای ساختمان تا مدت زمان طولانی می شود. ضد آب سازی نما از دیگر کاربردهای نماشویی با نانو است.

تقریبا در تمام بخش‌های ساختمان کاربرد نانو در صنعت ساختمان، از جمله اسکلت، نما، سیستم های ساختمانی و طراحی داخلی کاربرد دارد. استفاده از فناوری نانو در صنعت ساختمان موجب تولید مصالح ساختمانی چندمنظوره و نمایی زیبا، با کارایی بالا شده و ضمن ایجاد ارزش افزوده باعث افزایش دوام و کیفیت مصالح ساختی و ماندگاری بالا کیفیت ساختمان، شده است.

ضد آب سازی نما از دیگر کاربردهای نماشویی با نانو

 روش شستشوی نما با مواد نانو

براساس شرایط می‌توان از روش های مختلفی مثل اسپری کردن یا مالیدن مواد نانو، شستشوی نما با مواد نانو را انجام داد. یکی از مزایای شستشوی نمای ساختمان با مواد نانو از بین بردن آلاینده ها و عوامل فرسایشی از روی نما است. اما چگونگی انجام شستشوی نما با مواد نانو به چه صورت انجام می شود؟ شرکت های نماشویی با استفاده از چندین روش مختلف نماشویی با نانو را انجام می دهند.

روش اول: استفاده از این مواد شوینده نانویی برای تمیز کردن نمای ساختمان به دلیل قدرت پاکنندگی بالای این مواد.

روش دوم: بعد از پاک کردن جرم ها و لکه های روی نما، با مواد شوینده عادی آن را شستشو داده و در انتهای کار از مواد نانو مناسبی به منظور مقاومت نما در برابر آب، چربی‌ها، نور خورشید و استحکام در برابر عوامل فرسایشی استفاده می‌شود. انتخاب این مواد با توجه به جنس نما و درخواست مشتری صورت می‌گیرد.

افزایش ماندگاری تمیزی نما، آسیب کمتر به نما نسبت به سایر مواد شوینده و کیفیت تمیزی بیشتر در شستشوی نمای ساختمان از جمله موارد مهم در کاربرد مواد نانو در نماشویی است.

 مواد نانو مقاوم در برابر نفوذ آب

برای انواع جنس نماهای ساختمان سه نوع ماده نانو مورد استفاده قرار می‌گیرد که شامل نانو ذرات آبگریز، نانو ذرات آب دوست و نانو ذرات آّب بند است. در اینجا برای نماشویی با نانو، ماده مناسب استفاده از مواد آب گریز خواهد بود؛ زیرا بعد از این سطح نما را با آب آغشته کردیم این ماده به دلیل داشتن خواص ضد آب مانع نفوذ آب به نما شده و آب روی سطح باقی مانده و باعث زدودن آلودگی‌ها می‌شود. همچنین در صورت بارش باران، آب حاصل روی سطح نمی‌ماند و به سمت پایین نما حرکت می‌کنید که در نتیجه در مسیر خود مواد آلوده را از روی نما پاک می‌کند.

نماشویی آجر

بر عکس  نماشویی شیشه و کامپوزیت که در دو مرحله انجام می‌شود، نماشویی آجر فقط در یک مرحله انجام می شود زیرا که به دلیل غیر صیقلی بودن سطح آجر، قطرات آب بر روی آن باقی نمی‌مانند و باعث لک شدن سطح آن نمی شوند. برای نماشویی آجر، ابتدا سطح مورد نظرمان را به فواصل یک و نیم متری تقسیم می کنیم و سپس آن ها را به طور عمودی و از بالا به پایین می شوییم. و در انتها نمای آجر خود را به آجر نانو تبدیل می‌کنیم.

قیمت شستشوی نمای ساختمان

قیمت شستشوی نمای ساختمان

در شرکت های مختلف نماشویی براساس نوع خدمات و کیفیتی که ارائه می‌شود قیمت شستشوی نمای ساختمان متفاوت است. همچنین اگر قرارباشد نماشویی با نانو انجام شود، این کار نیازمند مهارت و تخصص است تا کار به درستی انجام شود که این مورد نیز روی قیمت نماشویی تاثیر دارد. به طور کلی قیمت شستشوی نمای ساختمان با توجه به جنس نما تعیین می‌شود. به عنوان مثال قیمت نماشویی نماهای آجری و سنگی با قیمت شستشوی نماهای کامپوزیتی و شیشه ای متفاوت است چون فرآیند شسشتوی نمای ساختمان در نماهایی با این جنس فرق می‌کند.

سایر فاکتورهای مهم در تعیین قیمت شستشوی نمای ساختمان شامل موقعیت جغرافیایی ساختمان، متراژ نمای ساختمان، نحوه شستشو که می‌تواند با استفاده از راپل یا داربست انجام شود و میزان آلودگی و جرم گرفتگی است. قیمت نهایی نماشویی با نانو باید توسط کارشناسان شرکت نانو پارس بررسی شود و بعد با در نظر گرفتن وضعیت نمای ساختمان و جنس مصالح به کار رفته در نما قیمت تعیین شود.

جمع بندی

نماشویی با نانو به دلیل خواص منحصربفرد مواد نانو مانند افزایش مقاومت نما پس از شستشو در برای لکه های مختلف، عمر طولانی نما و حفظ پاکیزگی آن تا مدت زمان زیاد، افزایش درجه حفاظت بالاتر نما در برابر اشعه های UV خورشید، قدرت از بین بردن انواع ویروس و قارچ ها و داشتن خاصیت ضد عفونی کننده بسیار اهمیت دارد. وجود این خواص در مواد نانویی سبب شده کاربرد مواد نانو در نماشویی از اهمیت ویژه ای برخوردار شوند و مورد استقبال شرکت‌های نماشویی قرار گیرند.شستشوی نما با مواد نانو می تواند یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت شستشوی نمای ساختمان باشد. می‌توانید برای دریافت مشاوره در مورد شستشوی نما و شوینده نانو مخصوص مصالح ساختمانی با مواد درجه یک نانو و استعلام دقیق قیمت با کارشناسان شرکت نانو پارس تماس حاصل نمایید.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست